Foto’s 1, 2 en 3 (dennenprocessierupsen): Silvia Hellingman
Datum en tijd: Woensdag 27 mei van 11.00 tot 12.30 uur
Webinar: Processierupsen: dennenprocessierups, nieuwe plaagsoort?
Sprekers: Silvia Hellingman, Arnold van Vliet
Organisatie: Waardevol Groen | Marcelle Verhoeven | ism VBNE
Kosten: Gratis
Klik hier om aan te melden
Dennenprocessierups
De dennenprocessierups is bezig met een opmars vanuit Zuid-Europa naar het noorden, een gevolg van klimaatverandering. Vorig jaar werd de rups al aangetroffen in België (na een eerste waarneming in 2021) en afgelopen zomer werden voor het eerst ook in Nederland vlinders gevonden.
De dennenprocessierups heeft net als de eikenprocessierups brandharen die voor gezondheidsklachten kunnen zorgen. De levenscyclus is echter net iets anders en, zoals de naam al verraadt, bestaat de waardplant uit verschillende soorten naaldbomen. In dit webinar gaat expert Silvia Hellingman in op herkenning en ecologie van de dennenprocessierups en hoe met de soort om te gaan in het beheer.
Eikenprocessierups
Met de eikenprocessierups hebben we al heel wat meer ervaring. Maar wat staat ons dit jaar te wachten? Welke nieuwe ontwikkelingen zijn er en welke nieuwe kennis is beschikbaar? Arnold van Vliet neemt ons daarin mee en gaat graag met de aanwezigen in gesprek over do’s en don’ts bij plaagonderdrukking en beheermaatregelen.
Praktisch
Deelname aan dit webinar is gratis. Aanmelden kan via de VBNE.
Een uitgebreid webinar met veel inhoud en informatie, maar ook volop ruimte voor interactie en het stellen van vragen. Zorg dat je erbij bent!
Kun je op 27 mei niet deelnemen, maar wil je de opname graag op een ander moment bekijken? Geen probleem, meld je dan toch aan, dan ontvang je de link voor de opname.
Dit webinar wordt georganiseerd door Stadswerk, VBNE, Kennisnetwerk Invasieve Exoten en het Kennisplatform Processierups.